E.Yanal : Liderliği geri istiyorum

Fenerbahçemiz, dün yapılan antremanla Alanyaspor maçının hazırlıklarına devam etti. Antrenman öncesinde takımla kısa bir toplantı gerçekleştiren Ersun Yanal, Alanyaspor maçının önemine dikkat çekti.

DERBİYE KADAR KAYIP YOK

Mutlaka 3 puan isteyen Ersun Yanal’ın, “Zor bir maç bizi bekliyor. Bireysel hata yapmanızı kesinlikle istemiyorum. Bu hatalar bize istemediğimiz durumlar yaşatabilir. Alanyaspor maçında tek düşüncemiz olacak; galibiyet… Sahadan galibiyetle ayrılarak kaybettiğimiz liderliği geri alalım. 6. haftadaki Galatasaray maçına kadar kayıp istemiyorum. Bunun ilk ayağı da Alanya maçı… Sahaya çıkıp üç puanı alacaksınız” dediği öğrenildi.

HEDEFİMİZ ERKEN TOP KAYBI YAPTIRMAK

Sarı-lacivertliler bu sezon oynadığı futbolla keyif veriyor ve bol gol pozisyona giriyor. Ersun Yanal’ın temel felsefesi ön alan baskısıyla rakibi baskı altında tutmak ve rakibi erken ve kolay top kaybına zorlamak. Ersun Yanal, maçlarda rakibin sürekli baskıyı hissetmesini istiyor. Bu da Fener taraftarını fazlasıyla mutlu ediyor. Fenerbahçe atak ve baskı futbolunun en güzel örneğini Trabzon maçının 20 dakikasında vermişti.

ALANYASPOR MAÇI DERBİ GİBİ!

Alanya maçı için konuşan teknik direktörümüz, “Rakibimiz maç başına 21 kez ceza sahasında buluşuyor. Derbi gibi bir maç bizi bekliyor” dedi.

ORTA SAHADA FORMA SAVAŞI

Fenerbahçe orta sahasında Jailson, Luiz Gustavo, Tolga Ciğerci, Emre Belözoğlu, Tolgay, Ozan Tufan Mehmet Ekici, Alper Potuk olmak üzere tam 8 futbolcu forma savaşı veriyor. Yanal orta sahayı Emre ve Gustavo’ya emanet etmek istiyor. Bu ikilyi en çok zorlayacak 3 isim ise Jailson, Ozan ve Tolga Ciğerci olacak gibi görünüyor.

Paylaş

Diğer haberler

Bir yorum gönderin