Başkanımız, Fikret Orman ile bir arada

Başkanımız Ali Koç derbi öncesi Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile bir araya gelerek dostluk mesajları verdi.

Başkanımızın açıklamaları şu şekilde ;

Bu bir ilk. Gelecek açısından da umarım örnek teşkil eder. Ebedi dostluk diyorsak böyle olmalı. Şiddet, nefret fayda sağlamıyor. Son derece önemli bir maç. Fikir Fikret Orman’dan çıktı. Biz kazanmaya geldik. 

Lefter dediğiniz zaman akla hep güzel şeyler geliyor. Türk toplumunun saygılı ve sevgili olmasını gösteren bir durumdur. Yönetime geldiğimizden beri hep iyi düşüncem vardı. Sporun gerçek ruhu yansıtılmalı. Kardeşlik ve fair-play bunlardan bir kaçı. Kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri başkasına yapılmasını istemeyiz. İlk derbi maçta içerde Beşiktaş ile karşılaştık. O maçta bazı çağ dışı uygulamalarını kaldırdık. Rakip takım taraftarları uzun süre tribünde kalıyordu. Büfeler açılmıyordu. Tuvaletler kapatılıyordu. Bunların hepsini kaldırdık. Biz bunu kimseye de söylemedik. Beşiktaşlı taraftarlar maçtan sonra açıkladı. Bence daha medeni şartlarda taraftarlar maçları izlemeli. 

Taraftarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizi her şeye rağmen desteklemeye devam ediyorlar. Onlar arkamızda olduğu sürece Fenerbahçe her zaman bir adım öndedir. Son dönemlerde 8-10 yıl geriye baktığımız zaman en büyük engelleri taraftarımız sayesinde aştığımızı görüyoruz. Son yıllarda derbilerde en iyi takımız. Türkiye’ye örnek olacak bir derbi mücalesini umarım izletiriz. Umarım hakem hatalarından uzak bir karşılaşma olur.

Fikret Orman’ın açıklamaları :

Takımımızı maça hazırlamaya çalışıyoruz. Taraftar gibi maçı izlemekten başka yapacak bir şey yok. Fenerbahçe gibi biz de maçı kazanmayı çok istiyoruz. Takımımızı destekleyeceğiz. İnsanlara iyi bir izlenim bırakacak bir maç olmasını istiyoruz. Hakedenin kazanacağı bir maç olsun. Bu fikir bir dostumuzdan geldi. Ali Başkan’a ilettim. O da kendi televizyonlarımızdan yapalım dedi ve bu ortam gerçekleşti.

Beşiktaş – Fenerbahçe maçları hep zor olmuştur. Hiç rahat geçmez. Zor bir müsabaka. Futbolun konuşulduğu, pozisyonların konuşulduğu, hakemen hatalarının sahaya yansımadığı bir maç olsun. Tarihimizde yüzlerce maç yaptık. Oyuncular maçın sonucuna karar verecek.

Paylaş

Diğer haberler

blog-grid

Zanka ve Ferdi coştu

blog-grid

Obradoviç açıklaması

Bir yorum gönderin