Ali Koç Leadersweek’te konuştu

Başkanımız Ali Koç, dünyada spora yön veren üst düzey şirket/kulüp yöneticilerinin bir araya geldiği; küresel spor, teknoloji, eğlence ve iletişime dair deneyimlerin paylaşıldığı dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından biri olan ‘Leaders Week’te konuşmacı oldu.

Başkanımız 40 dakikalık paneldeki konuşmasında kulübümüzün bir futbol değil spor kulübü olmasına vurgu yaparak olimpik branşlardaki başarılarımıza değindi, kulübümüzün kongre üyeliği sisteminden, taraftar aidiyetinden, marka dinamiklerinden ve sürdürülebilir başarının gerekliliklerinden bahsetti.

Oturumun moderatörünün kulübümüzde çok sayıda kadın üyenin bulunmasıyla ilgili sorusu üzerine Fenerbahçe’nin kadınların rolü konusunda öncü olduğunu, 1920’li yıllarda Fenerbahçe Kadın Voleybol takımı kurulduğunu ancak rakip bulamadığını anlattı.

Başkanımız, Fenerbahçe’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde giden bir kulüp olduğunu ve Atatürk’ün de her zaman kadınların toplum içindeki rolüne vurgu yaptığını ifade etti.

Yönetim olarak 6 yıla ihtiyaç duyduklarını söyleyen Başkanımız, bu süre sonucunda kulübün finansal olarak sürdürülebilir bir yapıya kavuşmasını hedeflediklerini ve futbolun yanı sıra sporun diğer alanlarında da sürdürülebilir bir başarı kazanmayı amaçladıklarını kaydetti.

Fenerbahçe’nin küresel bir marka olması açısından basketbola da değinen Başkanımız Ali Koç, “Avrupa’nın en iyi 3 basketbol takımından birine sahibiz. Euroleague’de son 4 senede 4 kez Final Four oynadık, bir kez kazandık, iki kez ikinci olduk” dedi.

Başkanımızın konuşmacı olarak yer aldığı programa, Yönetim Kurulu üyelerimizden Simla Türker Bayazıt, Ozan Korman Tarman, Sportif Direktörümüz Damien Comolli, Başkanlık Ofisi Yönetici Koordinatörü Zeynep Tugay, Gelir Kaynakları Direktörümüz Murat Dülge ve Reklam ve Pazarlama Direktörümüz Sanem Atal Ercan katılım gösterdi.

‘Sporun Liderleri’ olarak tanıtılan konuşmacılar listesinde Başkanımızın yanı sıra şu isimler yer aldı: Premier Lig’in İcra Kurulu Başkanı Richard Scudamore, Manchester City’nin bağlı olduğu City Football Group’un Baş Pazarlama Sorumlusu Nuria Tarre, İspanya ligi La Liga’nın Baş İletişim Sorumlusu Joris Evers, Amerikan Futbolu takımı San Francisco 49ers’ın Başkanı Al Guido, Hollanda ekiplerinden ADO Den Haag’ın Başkanı Felix Wu, Meksika futbol liginin Başkanı Enrique Bonilla, İtalyan kulübü Inter Milan’ın CEO’su Alessandro Antonello, Benfica futbol kulübünün CEO’su Domingos Soares de Oliveira, Amerikan futbolu takımı Jacksonville Jaguars’ın Başkan Yardımcısı Megha Parekh, Everton’ın Baş Finans Sorumlusu Sasha Ryazantsev ve NBA takımı Los Angeles Clippers’ın baş Küresel Ortaklık Sorumlusu Scott Sonnenberg.

Ayrıca, dünyanın büyük markalarından Sony Pictures ve Warner Bros gibi eğlence dünyasının ünlü şirketlerinin üst düzey görevlileri de programda konuşmacı oldu.

8 Ekim’de başlayan Leaders Week, bugün (11 Ekim) itibarıyla sona erdi.

Paylaş

Diğer haberler

blog-grid

Taktik değişiyor

blog-grid

Fenerden büyük değil

Bir yorum gönderin